Everards & Thursday Invitation Pool League
2000-01
2001-02
2002-03
2003-04
Division 1 Winners
Division 1 Ru
Division 2 Winners
Division 2 Ru
Division 3 Winners
Division 3 Ru
Division 4 Winners
Division 4 Ru
Division 5 Winners
Division 5 Ru
Division 6 Winners
Division 6 Ru
Division 7 Winners
Division 7 Ru
K/O CUP Div 1,2,3 Winners
K/O CUP Div 1,2,3 Ru
K/O CUP Div 4,5,6 Winners
K/O CUP Div 4,5,6 Ru
K/O CUP Singles
Winner
K/O CUP Doubles
Winners
Shades of Cosby
Bulls Head - C/Thorpe
Breakers Alliance
Snooker 147 Club B
Egyptian Queen
Good Neighbours
Scaptoft Vally WMC
Sanvey Gate
Nags Head - Enderby
Braunstone Victoria
Empire A
Western Hotel
Grand Hotel - Wigston
Magpie And Stump
Bulls Head - C/Thorpe
Snooker 147 Club A
Tudor
Merry Monarch B
S Cook
'Flamingo Flyers A'
M Selby / H Singh
'Flamingo Flyers A'
Flamingo Flyers A
Shades of Leicester
New Parks S.C. A
Old Aylestone S.C.
Top Spot
Flamingo Flyers B
Braunstone Victoria
Nags Head - Enderby
Empire Rangers
Ukrainian Club B
Bricklayers Arms
Cradock Arms
Copt Oak - Narborough
Thomas Cook A
147 Club A
Stamford Arms
Western B
Wool Pack B
S Robertshaw
'Shades of Leicester'
S Khunti / G Mitchell
'Flamingo Flyers A'
Bulls Head - Whetstone
Flamingo Flyers A
Top Spot 97
Empire B
Huntsman A - Cosby
Two Triangles
Empire Rangers
Ship Inn
Bricklayers Arms
Copt Oak
Rutland And Derby A
Beeches A
Spinney Hill S.C.
Cradock Arms
Bell Fountain
Top Spot Sports
Empire Rangers
Copt Oak - Narborough
S Morriss
'Bulls Head - Whetstone'
A Phipps / L Ross
'Bulls Head - Whetstone'
Bulls Head - Whetstone
Club 147 A
Huntsman A - Cosby
Club 147 Raiders
New Inn - Oadby
Shakespears Head A
Tudor
Rack And Roll
Two Triangles
Grand Hotel A - Wigston
John O'Gaunt
Merry Monarch
Bulls Head B - W'stone
Thurmaston R.B.L.
Club 147 A
Bulls Head - Whetstone
Tudor A
Black Horse
S Morriss
'Bulls Head - Whetstone'
S Cook / S Taylor
'Club 147 B'
2004-05
2005-06
2006-07
2007-08
Division 1 Winners
Division 1 Ru
Division 2 Winners
Division 2 Ru
Division 3 Winners
Division 3 Ru
Division 4 Winners
Division 4 Ru
Division 5 Winners
Division 5 Ru
Division 6 Winners
Division 6 Ru
Division 7 Winners
Division 7 Ru
K/O CUP Div 1,2,3 Winners
K/O CUP Div 1,2,3 Ru
K/O CUP Div 4,5,6 Winners
K/O CUP Div 4,5,6 Ru
K/O CUP Singles
Winner
K/O CUP Doubles
Winners
Bulls Head Dynamo
First Break
Blue Moon
Top Spot Sports
Scraptoft Valley A
Crows Nest
Ship Inn
Two Triangles
Huntsman B - Cosby
John O'Gaunt
Bulls Head B - W'stone
Charles Napier A
Bell - Narborough
Meadow Bank
The Queen Blaby
Bulls Head Dynamo
Two Triangles
Wool Pack B
H Patel
'Club 147 A'
D Graham / R Poultney
'Top Spot Sports'
First Break
Huntsman A - Cosby
Wool Pack A
Royal Oak Originals
Monsel A
Nags Head - Enderby
Braunstone & District
John O'Gaunt
Bulls Head B - W'stone
Vikings Tun
Old Horse
Glenfield S.C.
Saffron Lane W.M.C.
Queens Head B - Blaby
First Break
The Queen
Saffron Lane W.M.C.
Breakers 1st
A Demock
'Flamingo B'
C McGlinchey / M Bradbury
'Top Spot Sports'
First Break
Bulls Head Dynamo
Club 147 Raiders
Two Triangles
Ship Inn A
Breakers No1
Bulls Head B - W'stone
Crows Nest
Bricklayers Arms B
Huntsman B - Cosby
Mill on the Soar
Queen B - Blaby
Mount Zion Inn
Beaumont Leys
Bulls Head Dynamo
First Break
Wool Pack B
Saffron Lane W.M.C.
P Talyor
'Club 147 Raiders'
J Elliott / G Lomax
'Top Spot Sports'
First Break
Queen A - Blaby
Shoemakers A
Shakespears Head A
Bulls Head B - W'stone
Wool Pack B
Old Horse
Braunstone & District
Queen - Blaby B
Saffron Lane W.M.C.
Mount Zion Inn
Shoemakers B
Westcotes
Enderby District W.M.C.
Huntsman - Cosby
First Break
Mount Zion
Saffron Lane W.M.C.
S Robertshaw
'Huntsman A'
L Ross / A Phipps
'Bulls Head Dynamo'
2008-09
2009-10
Division 1 Winners
Division 1 Ru
Division 2 Winners
Division 2 Ru
Division 3 Winners
Division 3 Ru
Division 4 Winners
Division 4 Ru
Division 5 Winners
Division 5 Ru
Division 6 Winners
Division 6 Ru
Division 7 Winners
Division 7 Ru
K/O CUP Div 1,2,3 Winners
K/O CUP Div 1,2,3 Ru
K/O CUP Div 4,5,6 Winners
K/O CUP Div 4,5,6 Ru
K/O CUP Singles
Winner
K/O CUP Doubles
Winners
Club 147 A
Bulls Head Dynamo
Wigston Liberal Club A
Bulls Head Whetstone
Wigston Liberal Club B
Wool Pack A
Queen Blaby B
Ukrainian Club B
Mount Zion
Shoemakers B
Dominion A
Enderby District W.M.C.
Shakespear Inn
Braunstone District
Bulls Head Dynamo
Club 147 A
Westcotes A
??????????
S Robertshaw
Huntsman A
P Cullen / M Hinchcliffe
Bulls Head Dynamo
Bulls Head Dynamo
Club 147 A
Lost Bar A
Wool Pack B
Cricketers A
Club 147 C
Mount Zion
Shoemakers B
Enderby District W.M.C.
Dominion A
Club 147 Ballers
Braunstone District
Q Bar
Nautical William
Bulls Head Dynamo
First Break
Good Neighbours B
Braunstone District
 G Lomax
Top Spot Sports
 G Lomax / J Lambeth
Flamingo Flyers
Roll Of Honor
1980-1990
1990-2000
2000-2010
2010-2018