Everards & Thursday Invitation Pool League
2010-11
2011-12
2012-13
2013-14
Division 1 Winners
Division 1 Ru
Division 2 Winners
Division 2 Ru
Division 3 Winners
Division 3 Ru
Division 4 Winners
Division 4 Ru
Division 5 Winners
Division 5 Ru
Division 6 Winners
Division 6 Ru
Division 7 Winners
Division 7 Ru
K/O CUP Div 1,2,3 Winners
K/O CUP Div 1,2,3 Ru
K/O CUP Div 4,5,6 Winners
K/O CUP Div 4,5,6 Ru
K/O CUP Singles
Winner
K/O CUP Doubles
Winners
Bulls Head Dynamo
Club 147 A
Tom Thumb A
Club 147 C
Club 147 Dazzlers
Ukrainian Club A
Sportsman
Safron Lane W.M.C.
Glenhills
Viking Tun
Club 147 B
Lounge Bar Aylestone A
Dwarf and Giant
Glen
Flamingo Flyers
Tom Thumb A
Q BAr
Glenhills
L Ross
Bulls Head Dynamo
G Tipler / M Peinton
Huntsman Cosby
Club 147 A
First Break
Nags Head Enderby A
Club 147 Dazzlers
Tom Thumb B
Sir Robert Peel
Glenhills
Good Neighbours B
Winchester C
Nautical William
South Wigston W.M.C.
Winchester B
Breakers
Shoemakers
Tom Thumb A
First Break
Nautical William
Club 147 B
J O'Connor
First Break
S O'Connor / J O'Conner
First Break
Bulls Head Dynamo
First Break
Tom Thumb A
Club 147 C
Crows Nest
Glenhills
Nautical William
Shakespears Head
South Wigston W.M.C.
Winstanley
Shoemakers A
Glen
Sports Bar B - Enderby
Sports Bar A - Enderby
Bulls Head Dynamo
Club 147 A
Winchester C
Riley's B
G Lomax
'Flamingo Flyers'
C Treadwell / S Moore
Club 147 A
Club 147 A
Flamingo Flyers
Club 147 Dazzlers
Crows Nest A
Winchester C
Ravi Club
South Wigston W.M.C.
Lounge Bar A
Shoemakers A
Aberdale B
Groby Club A
Sports Bar B - Anstey
Notts Club B
Shoemakers B
Bulls Head Dynamo
Club 147 A
Groby Club A
Nags Head B - Enderby
G Lomax
'Flamingo Flyers'
N Fegan / G Tipler
'Bulls Head Dynamo'
Roll Of Honor
1980-1990
1990-2000
2000-2010
2010-2018
2014-15
2015-16
2016-17
2017-18
Division 1 Winners
Division 1 Ru
Division 2 Winners
Division 2 Ru
Division 3 Winners
Division 3 Ru
Division 4 Winners
Division 4 Ru
Division 5 Winners
Division 5 Ru
Division 6 Winners
Division 6 Ru
Division 7 Winners
Division 7 Ru
K/O CUP Div 1,2,3 Winners
K/O CUP Div 1,2,3 Ru
K/O CUP Div 4,5,6 Winners
K/O CUP Div 4,5,6 Ru
K/O CUP Singles
Winner
K/O CUP Doubles
Winners
Club 147 A
Bulls Head Dynamo
Star Inn - Stoney S'ton
Tom Thumb A
South Wigston W.M.C.
Moun Zion/Lounge Bar A
Shoemakers A
Club 147 Breakers
Groby Club A
Sports Bar A - Anstey
Notts Club B
Club 147 Pot
Beaumont Leys Lions
Glenfield S.C.
Club 147 A
Flamingo Flyers
Globy Club A
Lounge Bar A
S Cook
Crows Nest A
L Brown / R Townsend
Club 147 A
Club 147 A
Bulls Head Dynamo
Bulls Head Whetstone
Newfoundpool
1852 Beards Of Zog
Tom Thumb B
Sports Bar Anstey A
Sports Bar Anstey B
Club 147 Pot
New Parks A
Beaumont Leys Lions
Cricketers B
Firs
New Parks Old Boys
Star Inn
Bulls Head Whetstone
Firs
Notts Club B
D Davies
Club 147 A
P Middleton / M Forester
Star Inn
Bulls Head Whetstone
Club 147 A
Tom Thumb B
Club 147 C
Crows Nest B
Club 147 West
Notts Club B
New Parks A
Firs
Cricketers B
N/A
N/A
N/A
N/A
Bulls Head Dynamo
Wigston Liberals B
Star And Garter
Lancaster Arms
L Heathcote
Club 147 A
R Townsend / S Aunderson Club 147 A